پنتون رنگ سال 2019 را اعلام کرد

رنگ سال 2019 پنتون؛ مرجانی زنده است زیرا برای زیستن نیاز به شادی داریم.

شرکت پنتون در سال‌های اخیر ماه دسامبر را به عنوان آخرین ماه سال میلادی برای انتخاب رنگ پیشنهادی سال برگزیده است.
تاثیر رنگ ها بر ذهن و جسم انسان بر همگان آشکار است. رنگ ها می توانند روی انرژی ذهن انسان و احساسات و عواطف آنها تاثیر بگذارند یا حتی تاثیرات فیزیکی از جمله کنترل فشار خون، اشتها، استرس و غیره داشته باشند. از این رو تعدادی از بهترین طراحان مد، هنرمندان، بازیگران، سیاستمداران، روانشاسان و غیره به دور هم جمع می شوند تا با انتخاب یک رنگ برای سال، روی انرژی ذهنی مردم دنیا تاثیر بگذارند و روحیه جهان را به سمت تعادل سوق دهند. سنت رنگ سال، یک قانون نانوشته ویک رسم محبوب است که تمام مردم سراسر دنیا از آن استقبال می کنند و زندگی شان به نحو آگاهانه یا ناآگاهانه تحت شعاع آن قرار می گیرد.
در حقیقت باید گفت که انتخاب رنگ سال یک فرآینده پیچیده است که به اقتضای اتفاقات و عواملی که در سال گذشته جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است؛ مثل جنگ ها، بلایای طبیعی، بحران های اقتصادی، بیماری ها و غیره انتخاب می شود. به عنوان نمونه وقتی در یک سال بلایای طبیعی زیادی همچون سیل و زلزله به کشورهای زیادی آسیب وارد می کند و دنیا را تحت تاثیر خود قرار می دهد، روی رنگ آن سال اثری مستقیم می گذارد و رنگی متناسب با این اتفاقات انتخاب می شود تا از لحاظ روانی بر مردم سراسرجهان تاثیر بگذارد و یک آرامش نسبی در جهان برقرار کند.

 

 

رنگ انتخابی شرکت پنتون برای سال ۲۰۱۹ رنگی شبیه گلبهی با تناژ طلایی که رنگی باشکوه به صلابت صخره‌های مرجانی است. کارشناسان شرکت پنتون دلیل این انتخاب را رنگی زنده از اعماق دریاها که یادآور شادی و صمیمیت، خوش‌بینی و محبت است و به نظر می‌رسد که این صمیمیت در دنیای سرد و غرق در فناوری و تکنولوژی انسان‌ها ضروری به نظر می‌رسد عنوان نموده اند علاوه بر این بحث حفظ محیط زیست که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه دانشمندان و مردم عادی قرار گرفته است حفظ اکوسیستم دریاها هم بسیار اهمیت دارد و انتخاب رنگ این مرجان زنده برای جلب توجه به اهمیت حفظ محیط زیست هم می باشد.
بهتر است سعی کنیم برای وارد کردن این شادی و انرژی در زندگی خود در انتخاب رنگ لباس، تم آرایش، مبلمان یا دکوراسیون و سایر اکسسوری‌های منزل از این رنگ و رنگهای زنده دیگر استفاده کنیم.

 

 

پنتون سال گذشته رنگ بنفش را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده بود که آن هم رنگی شاد و آرام‌بخش و اصیل بود.
رنگ منتخب امسال پنتون از جمله طیف‌های رنگ نارنجی است از جمله رنگ‌های شاد و گرم و محبوب است. در بحث روانشناسی رنگ‌ها «نارنجی» رنگی گرما‌بخش، سرگرم‌کننده و نماد بازیگوشی، هیجان، فعالیت و جنب‌و‌جوش، دوستی، خوشحالی، اطمینان و اعتماد، مثبت‌اندیشی و خوش‌بینی است.

.